نحوه مسدود کردن پیامک‌های تبلیغاتی آزار دهنده در امارات متحده عربی

نحوه مسدود کردن پیامک‌های تبلیغاتی آزار دهنده در امارات متحده عربی

سرویس ترجمه عربیفا – ساکنان امارات متحده عربی هر روز پیامک های ناخواسته و آزار دهنده تبلیغاتی را از طریق تلفن های همراه خود دریافت می کنند؛ از پیشنهادات سالن ماساژ گرفته تا تبلیغات جدید و تخفیف در مارک های خاص گرفته تا ویزا و پیشنهادات مهاجرت.

برای محافظت از ساکنان امارات در برابر این پیامک های تبلیغاتی، سازمان تنظیم مقررات ارتباطات از راه دور در امارات متحده عربی (TRA) در سال 2009 سیاستی را علیه اسپم موبایل معرفی کرد که به شرکت های مخابراتی امارات متحده عربی دستور می دهد گزینه ای را برای مشتریان فراهم کنند تا درخواست مسدود کردن هرزنامه ها را از طریق گزینه “انصراف” از آنها ارائه دهند. با این کار کاربران تلفن های همراه که پیام کوتاه هرزنامه دریافت می کنند می توانند به شماره خاصی پیام ارسال کنند تا از ارسال هر چیزی در آینده توسط این شرکت جلوگیری کنند.

چگونه پیامک های تبلیغاتی ناخواسته را در امارات مسدود کنیم؟

برای مسدود کردن یک فرستنده خاص ، “b” را وارد کنید سپس شناسه یا شماره فرستنده را ارسال کنید و به شماره 7726 ارسال کنید.

همچنین می توانید پیام های تبلیغاتی را که مستقیماً از شرکت مخابراتی اتصالات Etisalat یا دو du ارسال می شوند، با ارسال پیام کوتاه مسدود کنید، اگرچه معمولاً این گزینه برای لغو اشتراک در پیام است.

برای کاربران du، کافی است یک پیام کوتاه خالی به 5293 ارسال کنید. در وب سایت du ، این درخواست می گوید “در مدت 40 روز پردازش می شود.” اما کاربران دو ممکن است این پیام های تبلیغاتی را با ارسال پیام کوتاه خالی به شماره 7000 فعال کنند.

برای دانستن کلیه شناسه های ارسال کننده و کدهای کوتاهی که مسدود کرده اید، فقط “GET” را تایپ کنید و آن را به شماره 7726 ارسال کنید. در صورت ارسال پیام “HELP” به شماره 7726، سایر دستورات در دسترس هستند.

برای کاربران اتصالات، اگر می خواهید پیام های تبلیغاتی آنها را مسدود کنید، فقط “b etisalat” را به شماره 7726 ارسال کنید. اما شما می توانید با ارسال “u etisalat” هر وقت خواستید به راحتی دوباره مشترک شوید.

برای جلوگیری از ارسال پیام توسط همه اشخاص ثالث، به سادگی “ball” را به 7726 ارسال کنید. برای بازگشت، فقط “uall” را به 7726 ارسال کنید.

منبع: مجله ابوظبی

امتیاز شما به این مقاله
دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید