6 سایت اعراب گذاری آنلاین متون عربی

6 سایت اعراب گذاری آنلاین متون عربی

اعراب گذاری آنلاین متون عربی، مسئله‌ای است که گاهی اوقات، به عنوان معلم یا والدین ممکن است به آن نیاز پیدا کنیم.

اعراب گذاری متون عربی با توجه به لزوم مهارت در قواعد صرف و نحو زبان عربی، روندی دشوار و وقت گیر به شمار می رود. اما زمانی که در عصر فناوری هستیم و از محصولات آن برای تسهیل بسیاری از امور زندگی روزمره استفاده می کنیم، اعراب گذاری متون عربی نیز با استفاده از برنامه های رایانه ای و الگوریتم های هوش مصنوعی ممکن شده است.

در این مقاله، سایت عربیفا چند مورد از بهترین سایت ها و برنامه‌های اعراب گذاری متن عربی (تشکیل النصوص) را به شما معرفی می‌کند که به جز نرم افزارهای موبایل، بقیه موارد نیازی به نصب یا مواردی از این دست ندارند.

 در آخر لازم به ذکر است که با توجه به اینکه درصد اعراب گذاری صحیح کلمات در بهترین حالت به 100 درصد نمی‌رسد، لازم است برای اصلاح اعراب گذاری های برخی کلمات، از دانش صرفی و نحوی برخوردار باشید. اگر چه میزان این خطاهای ماشینی روز به روز در حال کم شدن است.

در زبان عربی به اعراب گذاری متون، «تشكيل النصوص» گفته می شود.

بهترین سایت‌ها و برنامه‌های اعراب گذاری آنلاین متون عربی (تشكيل النصوص)

1. سایت اعراب گذاری هوشمند «مشکال»

«مشکال» یکی از بهترین سایت ها در اعراب گذاری خودکار و آنلاین متون زبان عربی است و به کاربر اجازه می دهد اعراب گذاری پیشنهادی متن را اصلاح کند، و این با کلیک بر روی کلمات اعراب گذاری شده و انتخاب حرکه مناسب انجام می شود.

روش های استفاده از سایت مشکال:

اول: آنلاین از طریق وب سایت http://www.tahadz.com/mishkal

دوم: دانلود نرم افزار اعراب گذاری متون عربی مشکال و نصب در رایانه | لینک دانلود از گوگل پلی برای اندروید

2. اعراب گذاری آنلاین متن در خبرگزاری «الجزیره» قطر (لینک اصلاح شد)

سرویس اعراب گذاری متون عربی سایت خبری الجزیره نیز جزء بهترین سایت های اعراب گذاری آنلاین متون عربی است که با همکاری خبرگزاری الجزیره و مرکز مطالعات کامپیوتری قطر طراحی و راه اندازی شده است. | لینک ورود

3. سایت «الي سوفت»

این سایت هم در اعراب گذاری متن عربی توانسته است شهرت خوبی کسب کند. | لینک ورود

4. سایت «حرکات»

سایت Harakat یکی از سایت هایی است که امکان شکل گیری همزمان متن با نوشتن متن یا چسباندن آن را در مکانی که برای آن تعیین شده است. در آخرین بررسی تیم عربیفا، دامنه این سایت منقضی و از دسترس خارج شده بود.

به سه طریق می‌توانید استفاده کنید:

اول: وب سایت حرکات به نشانی: https://harakat.ae

دوم: دانلود برنامه اندروید اعراب گذاری متون عربی حرکات | لینک ورود

سوم: دانلود برنامه IOS از مارکت اپل | لینک ورود

5. سرویس اعراب گذاری سایت ایرانی «نور»

نرم‌افزار “اعراب‌ گذار” خودکار زبان عربی می‌تواند با دقت بالای 90% متون عربی در حوزه علوم اسلامی را حرکه گذاری (اعراب گذاری) نماید. برای بعضی از کاربردها حرکت آخر کلمه(اعراب) اهمیت ویژه‌ای دارد و برای بعضی دیگر مثل “پیراسته‌سازی” ماشینی حائز اهمیت نیست.

دقت سامانه اعراب گذاری آنلاین بدون درنظرگرفتن حرکت آخر کلمه به بالای 95% هم می‌رسد. برای پیاده سازی نرم‌افزار اعراب گذاری متن عربی آنلاین از پیکره مدل زبانی 400 جلد کتاب اعراب خورده مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی استفاده شده است. | لینک ورود

6. اعراب گذاری آنلاین حدیث

اعراب گذاري هوشمند احاديث، بر اساس منطق قیاس و استنتاج احتمالی اقدام به شناخت اعراب کلمات می کند. از آنجا که تشخيص اعراب کلمات ارتباطی تام با حجم اطلاعات وارد شده قبلي دارد، برای آموزش اولیه، از متون اعراب گذاری شده معتبر ۷۰ جلد کتاب حديثي شيعه استفاده شده است. برآوردهاي اوليه، درصد خطای کمتر از ۱۰ را براي احاديث شيعه نشان مي دهد. از اين رو متن اعراب گذاري شده برنامه نيازمند تصحيح افراد خبره است. شايان ذکر است که منظور از اعراب، حرکات پيشنهادي براي همه حروف است نه صرفا حرف آخر کلمه.از پيشنهادات و انتقادات سازنده شما در بخش تماس با مااستقبال مي کنيم. | لینک ورود

امتیاز شما به این مقاله
دیدگاه‌ها ۱۰
ارسال دیدگاه جدید