6 راه آسان پیدا کردن پارتنر مکالمه عربی

6 راه آسان پیدا کردن پارتنر مکالمه عربی
در این پست می‌خوانید:

از کجا پارتنر مکالمه عربی پیدا کنیم؟ کلی لغت عربی بلدم ولی پارتنر عربی برای تمرین کردن ندارم؛ اگر یک پارتنر عربی داشته باشم خیلی زود مکالمه عربی را یاد می گیرم! اما نمی دانم چه کار کنم؟

این سؤالی است که در ذهن خیلی از ما که عاشق یادگیری مکالمه عربی هستیم، مدام تکرار می شود. اما جواب خیلی ساده است؛ تیم محتوای سایت عربیفا دغدغه تک تک شما علاقمندان به یادگیری مکالمه عربی را درک می کند؛ بنابراین از هر آنچه که به شما در راه یادگیری مکالمه عربی کمک کند دریغ نخواهیم کرد.

هدف از پیدا کردن پارتنر مکالمه عربی چیست؟

در ابتدا بگذارید یک نکته را واقع بینانه به هم یادآوری کنیم؛ هدف از پیدا کردن پارتنر عربی، تمرین کردن مطالبی است که از لابلای دوره های مکالمه عربی، کتاب های آموزشی، فیلم های عربی و … یاد گرفته ایم. 

تمرین کردن مهم ترین راه تثبیت آموخته های زبانی است؛ بدون تمرین کردن حتی اگر میلیون ها لغت بلد باشید، در مکالمه عربی لنگ خواهید زد.

پس ابتدا باید به خودتان یادآوری کنید که هدف من از پیدا کردن پارتنر یادگیری مکالمه عربی است، نه دوستی یا مسائل حاشیه ای دیگر.

بهترین راه پیدا کردن پارتنر مکالمه عربی چیست؟

از آنجا که در دنیای امروز بیشتر زبان آموزان و علاقمندان به یادگیری زبان های مختلف، بخش زیادی از وقت خود را در اینترنت سپری می کنند، بنابراین بهترین راه برای پیدا کردن پارتنر مکالمه عربی، همین جا یعنی فضای مجازی است.

ممکن است توافق با پارتنر عربی برای آنلاین شدن در یک زمان مناسب و هماهنگی های لازم برای ارتباط اینترنتی به دلایل مختلف سخت باشد، اما اگر تلاش کنید فرد مناسبی را که شرایط یکسانی با شما دارد را پیدا خواهید کرد. اما ویژگی های فرد مناسب چیست؟

ویژگی های یک پارتنر عربی مناسب چیست؟

  • در سطح مطلوب مکالمه کند

معمولا همه ما به دنبال یک پارتنر عربی هستیم که در سطح عالی می تواند به زبان عربی مکالمه کند. یا دوست داریم شخصی را انتخاب کنیم که نیتیو یا بومی باشد. خوبی این انتخاب این است که می توانیم تلفظ های صحیح لغات عربی را زودتر یاد بگیریم. اما خیلی سقف توقعات خود را بالا نبرید چون پیدا کردن چنین پارتنر عربی شاید کمی سخت باشد. همین که فرد مقابلتان می تواند مکالمه کند برای شروع کافی است.

  • با انگیزه و دارای پشتکار باشد

حتی اگر شخصی را پیدا کردید که با شما در یک سطح برابر است یا حتی کمی سطحش از شما پایین تر است، ممکن است شخص مناسبی برای تمرین مکالمه عربی باشد؛ اما یک شرط مهم را در نظر بگیرید و آن روحیه با انگیزه و دارای پشتکار اوست که ضامن تعهد مشترک به استمرار این هدف مهم باشد.

در این حالت شما یک هدف مشترک دارید و انگیزه لازم را در راه یادگیری مکالمه عربی به یکدیگر خواهید داد.

  • منضبط، متعهد و دارای روحیه یادگیری باشد

پارتنر شما هر چقدر هم که دارای سطح پیشرفته از مکالمه عربی باشد، بدون داشتن انضباط و تعهد به امر یادگیری، راه به جایی نخواهید برد. هر اندازه که او دارای مهارت و تسلط بالا باشد اما نتواند به صورت منظم آنلاین شده و با شما تمرین کند، فایده ای برای شما نخواهد داشت. یا حتی اگر تسلط بالایی به مکالمه عربی دارد نباید به جای کمک کردن به شما مهارت های خود را به رخ شما بکشد و شما را سر در گم تر و دلسرد کند.

از کجا پارتنر مکالمه عربی پیدا کنیم؟

اولین سؤالی که در ذهن همه زبان آموزان می گذرد این است که چگونه پارتنر زبان پیدا کنیم؟ برای پاسخ به این سؤال ادامه مقاله را از دست ندهید.

1. بهترین گزینه انتخاب پارتنر زبان از بین همکلاسی هاست

اغلب ما در دوره های مکالمه عربی شرکت می کنیم و در یک محیط مناسب قرار می گیریم اما با توجه به تفکرات اشتباه سعی می کنیم به دیگر هم کلاسی های خود به چشم رقیب نگاه کنیم و به همین سادگی خود را از نعمت داشتن یک پارتنر مکالمه عربی در دسترس محروم کنیم. یا حتی ممکن است به خاطر ترس از اشتباه از خیر آنها بگذرید. 

ما در تیم عربیفا، در دوره آموزش لهجه شامی (لهجه سوری، لبنانی) بارها از زبان آموزان می خواهیم از میان افراد دوره پارتنر انتخاب کرده و با آنها تمرین کنند؛ حتی یک گروه اختصاصی ایجاد کرده و از آنها درخواست کردیم فقط به صورت صوتی با یکدیگر مکالمه عربی داشته باشند. 

2. انتخاب پارتنر از گروه های تلگرامی عربی

برخی کانال های آموزش مکالمه عربی در تلگرام، دارای گروه تلگرامی هستند یا امکان درج کامنت در زیر مطالبشان دارند و مخاطبان می توانند کامنت بگذارند. از بین افرادی که در گروه هستند یا در زیر مطالب کامنت می گذارند تقاضای پارتنر عربی داشته باشید.

اگر لینک زیر خراب بود به کانال تلگرامی عربیفا مراجعه کنید. (ورود به کانال تلگرام)

3. انتخاب پارتنر از پیج های اینستاگرامی آموزش عربی

به عنوان مثال شما مایل به یادگیری لهجه شامی (لهجه سوری، لبنانی، اردنی و فلسطینی) هستید؛ ابتدا در یک پیج اینستاگرام آموزش لهجه شامی عضو شده و در زیر پست های پر بازدید شرایط خود را بگویید و اعلام کنید که به یک فرد با ویژگی های مذکور برای تمرین کردن نیاز دارید.

در پیج اینستاگرامی آموزش لهجه شامی عضو شوید و همین حالا این کار را انجام بدهید. این آسان ترین راه پیدا کردن پارتنر عربی مناسب است.

از کجا پارتنر مکالمه عربی پیدا کنیم؟
پیج اینستاگرام آموزش مکالمه عربی عربیفا

4. انتخاب پارتنر از گروه ها و پیج های فیسبوکی

در چند سال گذشته این راه خوبی برای پیدا کردن پارتنر مکالمه عربی بود؛ آن زمان مردم ایران خیلی به اینستاگرام توجه نداشتند یا تلگرام هنوز وجود نداشت و به همین خاطر مردم ایران فعالیت زیادی در فیسبوک داشتند. 

الان هم این فعالیت وجود دارد اما خیلی کم رنگ تر شده است و این راه را پیشنهاد نمی کنیم.

5. در سایت دیوار تبلیغ بگذارید

شاید کمی عجیب باشد چون همه ما دیوار را سایتی برای خرید و فروش املاک و خودرو و … بشناسیم؛ اما در جستجویی که در سایت دیوار داشتیم، متوجه تبلیغی شدیم که برایمان جالب بود؛ یک فرد در سایت دیوار تقاضای پارتنر زبان عربی کرده بود. البته این چیز جدیدی نیست اما از نظر ما شانس پیدا کردن پارتنر عربی با تبلیغ در سایت دیوار خیلی کم است.

از کجا پارتنر مکالمه عربی پیدا کنیم؟
آگهی سایت دیوار درباره پارتنر مکالمه عربی

6. استفاده از سایت های چت برای پیدا کردن پارتنر عربی

راه دیگر برای پیدا کردن پارتنر مکالمه عربی، استفاده از سایت های چت معروف است که با عضویت در آن می توانید با افراد زیادی که به زبان های مختلف در این سایت ها مشغول یادگیری زبان هستند، صحبت کنید.

در ادامه دو سایت بسیار عالی برای چت کردن را معرفی می کنیم.

سایت پالتالک paltalk

از جمله سایت های خوب می توان به پالتالک اشاره کرد که با داشتن برنامه نسخه ویندوز و موبایل می توانید در روم های عربی کشورهای مختلف گشت بزنید و به صورت متن، صوت یا ویدئو با علاقمندان به یادگیری مکالمه عربی صحبت کنید. این سایت به زبان های مختلف در دسترس است.

شما با استفاده از تنظیمات این سایت می توانید به راحتی فقط افرادی را که قصد یادگیری عربی دارند را شناسایی و با آن ها ارتباط بگیرید.

سایت چت پالتالک paltalk

سایت اسپیکی speaky

سایت اسپیکی از سایت های دیگری است با اعمال تنظیمات می توانید افرادی را که قصد یادگیری مکالمه عربی دارند را پیدا کنید. این سایت به صورت نسخه وب و نرم افزارهای موبایلی در دسترس است.

از کجا پارتنر مکالمه عربی پیدا کنیم؟
نمایی از صفحه تستی عربیفا در اسپیکی
امتیاز شما به این مقاله
دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید