معنی تله کابین به زبان عربی + فیلم عربی با ترجمه فارسی

معنی تله کابین به زبان عربی + فیلم عربی با ترجمه فارسی

تلفریک، تله فریک، مسیر و راه کابلی شکل، ترن هوایی یا همان تله کابین، وسیله ای برای حمل و نقل است که با برق کار می کند و اهمیت آن در مناطق ناهمواری که کوه ها و ارتفاعات زیادی وجود دارد جلوه گری می‌کند.

زیرا متصل شدن شهرها با یکدیگر و مناطقی که به وسیله کوهستان از هم جدا شده و ارتباط بین آنها با هر وسیله حمل و نقل دیگری دشوار است، ممکن می‌شود.


همچنین به عنوان وسیله‌ای برای سرگرمی، تماشای مناظر، به ویژه برف مورد استفاده قرار می گیرد.

این وسیله از یک حلقه کابل فولادی پیوسته بین دو ایستگاه تشکیل شده که مجموعه تکی یا جفتی از صندلی یا کابین ها را جابه جا می کند وسیله های جابه جایی مشابه تله اسکی و تله کابین هستند که این وسایل تفاوت هایی با تله فریک دارند.

فرق تله کابین با تله فریک چیست؟

مهمترین تفاوت تله کابین با تله فریک در تعداد کابین ها است که در تله فریک یک یا چند کابین متصل به هم مانند واگن قطار بروی یک خط تا انتها سیر می کنند و کابلها فقط وزن همان کابین را تحمل می کند.

دومین تفاوت در نوع طراحی است که در تله فریک هیچگونه ستون و نگه دارنده میانی مانند تله کابین ها نبوده و کابین یا افراد کل مسیر ابتدا تا انتها را معلق طی می کنند.

تماشای منظره زیر پا و اطراف از ارتفاع و جابه جایی در این ارتفاع با وسیله ای که حرکت بر روی خط های ساخته شده کابلی و متصل به یک جابجا کننده است، می تواند یک عامل وسوسه انگیز برای سفر باشد.

امروزه تفریح از طریق تله فریک در زمینه گردشگری در سراسر دنیا نقش مهمی را ایفا می کند.

معنی و ترجمه تله فریک یا تله کابین به زبان عربی چیست؟

https://www.aparat.com/v/oZsf4

لغات، اصطلاحات مهم و متن عربی اعراب گذاری شده ویدئو با ترجمه اختصاصی فارسی

فارسیعربی
تلفریک (مسیر کابلی شکل، cableway) – تله کابینتِلفْرِيك، التيليفيريك، القاطرة المُعَلَّقَة، عربة معلقة
رئیس جمهور بولیوی اوو مورالس اولین خط از بلندترین و طولانی ترین شبکه تلفریک شهری جهان بین «لاپاز» و «ال آلتو» را افتتاح کرد.دَشَّنَ الرَّئيسُ اَلْبوليفي إِيفُو مُورَالِيسْ أَوَّلَ خَطٍّ مِنْ شَبَكَةِ التِّلِفْريكِ الحَضَريِّ الأَعْلَى وَاَلْأَطْوَلِ فِي العالَمِ بَيْنَ لَابَازْ وَإِلْ أَلْتُو .
شرکت اتریشی “دوپل مایر” با بودجه‌ای به ارزش 234 میلیون دلار برای متصل کردن شهر لاپاز به ال آلتو در ارتفاعی بین 3200 تا 4000 متر در میان کوه‌های آند مأمور تأسیس این شبکه شد.وَقَدْ كُلِّفَتْ شَرِكَةُ ” دُوبِلْمايْرْ ” النَّمْسَويَّة بِإِرْسَاءِ هَذِهِ الشَّبَكَةِ مَعَ ميزانيَّةٍ بِقِيمَةِ 234 مِلْيونَ دُولَارٍ لِرَبْطِ لَابَازْ بَإِلْ أَلْتُو عَلَى عُلوٍّ يَتَرَاوَحُ بَيْنَ 3200 وَ 4000 مِتْرٍ فِي قَلْبِ جِبالِ الأَنْدِيزِ .
این خط به مسافران این امکان را می‌دهد که در کمتر از 10 دقیقه از شهری به شهر دیگر سفر کنند.
به اطلاع می‌رساند این سفر با ماشین یا وسایل حمل و نقل عمومی بیش از نیم ساعت به طول می‌انجامد.
وَيَسْمَحُ هَذَا الخَطُّ لِلرُّكَّابِ بِالِانْتِقَالِ مِنْ مَدينَةٍ إِلَى أُخْرَى فِي أَقَلَّ مِنْ 10 دَقَائِقَ. عِلْمًا أَنَّ الرِّحْلَةَ تَسْتَغْرِقُ بِالسَّيَّارَةِ أَوْ بِوَسائِلِ النَّقْلِ العامِّ أَكْثَرَ مِنْ نِصْفِ ساعَةٍ .
این سیستم طی 360 روز سال به مدت 17 ساعت در روز کار خواهد کرد.
طبق برآوردهای رسمی، می‎تواند در هر ساعت 18000 نفر را جابجا کند.
یک بلیط حمل و نقل به قیمت 43 سنت فروخته می‎شود.
وَسَيَكُونُ هَذَا النِّظامُ شَغّالًا لِمُدَّةِ 17 ساعَةً فِي اليَوْمِ خِلالَ 360 يَوْمًا فِي السَّنَة.
وَفِي وُسْعِهِ نَقْلُ 18 أَلْفَ شَخْصٍ فِي السّاعَةِ الواحِدَةِ، بِحَسْبِ التَّقْديراتِ الرَّسْميَّةِ.
وَتُباعُ تَذْكِرَةُ النَّقْلِ الواحِدَةُ فِي مُقابِلِ 43 سِنْتًا مِنْ الدّولارِ.
امتیاز شما به این مقاله
دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید