فیلم دبی امارات از 60 سال گذشته

فیلم دبی امارات از 60 سال گذشته

آخرین بروزرسانی در 4 شهریور 1400

فیلم تایم لپس که تکامل دبی در امارات متحده عربی را از 60 سال تا سال 2021 نشان می دهد که از یک بیابان بی آب و علف آغاز و به برج خلیفه، برج العرب، برج الماس و … ختم شده است.

البته تا بدین لحظه به این جا ختم شده و ممکن است این سرآغازی برای فصلی ابدی باشد. تحول و توسعه دبی امارات متحده عربی به عنوان یک شهر در دهه گذشته قطعاً از نظر منطقه ای بی نظیر است.

بر اساس گزارش نایت فرانک میانه خاورمیانه 2018، وضعیت دبی امارات به عنوان یک قطب جهانی با توجه به اتصال گسترده، چشم اندازهای اقتصادی قوی، سیستم مالیات پایین و وضعیت پناهگاه امن که همه تحت تأمین امکانات و زیرساخت های کلاس جهانی هستند، به تقویت خود ادامه می دهد.

مشاهده ویدئوتایم لپس پیشرفت دبی امارات متحده عربی از 60 سال گذشته

بلندترین برج های دبی در امارات متحده عربی

برج خلیفه – 828 متر

ساخت برج خلیفه در سال 2009 کامل شد و هنوز که هنوزه بلندترین برج جهان به شمار می آید و بلندتر از آن برج دیگری در کل دنیا ساخته نشده است. 

در واقع این برج از دومین برج بلند دنیا یعنی برج شانگهای چین 200 متر بلندتر است. برج خلیفه در طول 5 سال ساخته شد و 163 طبقه دارد.

معمار برج خلیفه از معماری اسلامی برای طراحی این برج استفاده کرده است، البته نگاهی به معماری مدرن نیز داشته است و علاوه بر مقاماتی مثل بلندترین برج دنیا، رکوردهای دیگری نظیر بلندترین استراکچر مستقل جهان و بلندترین منظرگاه دنیا را نیز از آن خود کرده است.

برج خلیفه آسانسوری نیز دارد که بیشترین ارتفاع را طی می کند و بلندترین آسانسور خدماتی را نیز در خود جای داده است.

برج مارینا 101 – 426 متر

برج مارینا 101 دومین برج بلند دنیا است که در منطقه مارینا دبی واقع شده است. ساخت این برج در سال 2016 کامل شده است و 101 طبقه دارد.

این برج بلندترین برج مسکونی دنیاست و تنها با یک متر اختلاف گوی این رقابت را از برج مسکونی نیویورک ربوده است. این برج در مجموع 28 آسانسور دارد که سرعتشان با یکدیگر متفاوت است.

برج پرنسس – 414 متر

این برج سومین برج بلند دنیا است و چشم انداز بسیار جالبی به ساحل دبی و چشم دبی دارد. این برج از سال 2012 تا 2015 بلندترین برج مسکونی جهان بوده است.

برج پرنسس با معماری جذاب و نمای زیبایش نظر توریستان زیادی را در تور دبی به خود جلب کرده است.

برج 23 مارینا – 393 متر

برج 23 مارینا چهارمین برج بلند دبی است  و سومین برج بلند مسکونی دنیا محسوب می شود. ساخت برج 23 مارینا در سال 2012 کامل شده است و 79 درصد از ساختمان آن حتی قبل از شروع ساختش فروخته شد.

این برج روی یک سکوی بزرگ واقع شده است که در آن 6 طبقه سالن ورودی وجود دارد. روی سکو یک برج بلند 8 ضلعی ساخته شده است که چشم انداز زیبایی به شهر دبی و ساختمان هایش دارد.

برج مسکونی الیت – 380 متر

این برج نیز در دبی مارینا واقع شده است و در واقع پنجمین برج بلند دبی محسوب می شود و در زمان پایان کارش یعنی سال 2012 سومین برج مسکونی بلند دنیا بوده است.

در این برج واحدهای مسکونی لاکچری وجود دارد که از واحدهای 1 خوابه تا پنت هاوس های 4 خوابه متفاوت هستند.

جالب است که بدانید این برج زیبا و منحصر به فرد به پالم جمیرا و خلیج فارس چشم انداز خیره کننده ای دارد که مثالش را نمی توان در هیچ جای دیگر دبی پیدا کرد.

این برج از سه قسمت پایه، طبقه همکف و 86 طبقه دیگر تشکیل شده است و معماری آن حرف های زیادی برای گفتن دارد.

برج ادرس بولوارد دبی – 368 متر

این برج به عنوان ششمین برج بلند دنیا درست در کنار برج خلیفه واقع شده است و ساخت آن در سال 2017 کامل شده است.

یک هتل 196 اتاقه در این برج بلندبالا وجود دارد که هر کدام از اتاق هایش چشم انداز جالب توجهی به برج خلیفه، فواره دبی و خلیج فارس دارند.

جالب است که بدانید نمای این برج زیبا به گونه ای طراحی شده است که می توان با کمک آن از انرژی های خورشیدی استفاده کرد.

برج الماس – 363 متر

ساخت این برج در سال 2008 کامل شده است و هفتمین برج بلند دبی تلقی می شود. این برج با نام برج دیاموند در دنیا شناخته می شود و معمار آن از فرم الماس برای طراحی برج استفاده کرده است.

بورس دیاموند دبی در همین برج واقع شده است. نمای برج الماس از 8 مثلث تشکیل شده است که فرم آن ها از یک الماس بریده شده و قطعه قطعه شده نشات گرفته اند و همین مسئله باعث مشهوریت و خاص شدن فرم این برج دیدنی در دبی شده است.

هتل جورا- 356 متر

این هتل در خیابان شیخ زاید دبی واقع شده است و ساخت آن در سال 2008 کامل شده است.

در این هتل 528 اتاق، 5 رستوران و یک کلاب سلامتی مجهز وجود دارد و به واقع یکی از بهترین  هتل های دبی  به شمار می آید.

نمای این برج بلندبالا بسیار ساده و کلاسیک است و از پنجره های زیادی در نمای آن استفاده شده است و در گوشه های ساختمان نیز قطعات طلایی رنگی به چشم می خورد.

برج جی دبلیو ماریوت مارکوئیس دبی – 355 متر

هتل جی دبلیو ماریوت مارکوئیس در دو برج واقع شده است که در کنار هم ساخته شده اند و ارتفاع مشابهی دارند.

این دو برج به عنوان نهمین برج بلند دبی به حساب می آیند و لوکیشن آن ها در خیابان شیخ زاید دبی است. این هتل 5 ستاره لاکچری یکی از بهترین  هتل های لوکس دبی  به شمار می آید و در 66 طبقه ساخته شده است.

معمار این برج ها ایده طراحیش را از درخت نخل گرفته است که نقش مهمی در تاریخ و فرهنگ عربی دارد.

برج اداری امارات – 354.6 متر

این برج اداری در سال 2000 در دبی ساخته شد و عنوان دهمین برج بلند دبی را از آن خود کرد. این برج مثلثی چشم انداز جالبی به شهر دبی دارد و در ساخت آن از سه دیوار هسته ای برای حفظ سازه آن استفاده شده است.

نمای برج اداری امارات با پنل های آلومینیوم، نقره و مس پوشانده شده است و یکی از خاص ترین برج های دبی محسوب می شود.

امتیاز شما به این مقاله
دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید