دانلود رایگان دیکشنری عربی فارسی المنجد برای اندروید

دانلود رایگان دیکشنری عربی فارسی  المنجد برای اندروید

دیکشنری عربی فارسی المنجد از جمله ابزار کاربردی هستند که با تغییر سبک فعالیت‌های کاری یا احتیاجات روزمره خود به آن نیاز پیدا می‌کنیم.

امروزه با گسترش دامنه استفاده از سیستم عامل‌های موبایلی از جمله اندروید دسترسی به لغت نامه‌های عربی نیز آسان شده است.

حالا دیگر لازم نیست لغتنامه‌های 50 کیلوگرمی عربی را به این سو و آن سو حمل کنید.

فقط کافی است فرهنگ لغت عربی مناسب را یافته و روی تلفن همراه خود نصب کنید تا با استفاده از واژه نامه های عربی در کوتاه ترین زمان ممکن معنی لغات و اصطلاحات عربی را پیدا کنید.

المنجد؛ بهترین دیکشنری‌ عربی با پشتیبانی از زبان فارسیدر بین لغتنامه های عربی، واژه نامه المنجد یکی از بهترین هاست که قابلیت های متنوعی را در اختیار کاربران قرار می دهد. شما می توانید این برنامه اندرویدی را از سایت عربیفا به صورت رایگان دانلود و نصب کنید.

اولین نکته ای که در مورد این اپلیکیشن توجه شما را جلب میکند آرشیو غنی آن از لغت نامه های متنوع عربی است.

المنجد مجموعه ای از بهترین دیکشنری های عربی مانند القاموس و معجم الوسیط را در خود جای داده است که می توانید معنی لغات مختلف عربی را در آن ها پیدا کرده و با هم مقایسه کنید.

امکان جستجوی همزمان یک لغت یا اصطلاح به صورت همزمان در چند لغت نامه نیز در این برنامه وجود دارد.

قابلیت مهم دیگری که در این برنامه می توان به آن اشاره کرد امکان جستجوی کلمه در زبان های مختلف است؛ این برنامه در حال حاضر از ۱۰۰ زبان زنده دنیا پشتیبانی می کند.

بدون شک برای کاربران ایرانی این برنامه زبان پشتیبانی از زبان فارسی اولویت دارد. شما می توانید انواع واژه نامه های فارسی به عربی را در این برنامه پیدا کنید.

برای کاربران فارسی زبان امکان ترجمه از عربی به فارسی نیز در این برنامه وجود دارد و همچنین اگر به دنبال تقویت زبان عربی خود هستید می‌توانید از ترجمه عربی به عربی این اپلیکیشن نیز استفاده کنید که در مقایسه با برنامه های مشابه بسیار کامل است.

مزایای خاص دیکشنری عربی المنجد

ترجمه متن نیز از دیگر ویژگی های کاربردی این برنامه است. البته قابلیت ترجمه متون چند وقتی است که به اکثر دیکشنری ها اضافه شده است اما به دلیل تفاوت هایی که زبان های مختلف در ساختار دستوری خود دارند امکان ترجمه متون طولانی به صورت دقیق وجود ندارد و این ترجمه ها اکثر با خطا همراه هستند.

اما نکته مهم این است که با استفاده از این دیکشنری ها معمولا مفهوم کلی جمله را متوجه می شویم.

فرهنگ لغت عربی المنجد نیز این قابلیت را دارد و باید گفت کیفیت متون ترجمه شده آن نیز از استاندارد خوبی برخوردار است. این دیکشنری عربی با توجه به قابلیت هایی که دارد برای آموزش عربی نیز بسیار مفید است.

به طور کلی المنجد یکی از بهترین دیکشنری های تخصصی زبان عربی است با برخورداری از قابلیت هایی مثل ترجمه از فارسی به عربی، ویکی واژه اختصارات، جست و جوی سریع، پشتیبانی از زبان های مختلف و … توانسته در مدت کوتاهی به محبوبیت خوبی بین کاربران دست پیدا کند.

شما می توانید این برنامه را برای گوشی اندرویدی خود از عربیفا دانلود و نصب کنید.ویژگی های مهم دیکشنری عربی المنجد:

امتیاز شما به این مقاله
دیدگاه‌ها ۳
ارسال دیدگاه جدید