11 عبارت عاشقانه زبان عربی برای ابراز عشق و علاقه

11 عبارت عاشقانه زبان عربی برای ابراز عشق و علاقه
در این پست می‌خوانید:

عرب ها مردمانی پرشور، مهربان و فوق العاده دوست داشتنی هستند. آن ها می توانند به کسی بگویند که او را دوست دارند بدون اینکه در واقع بگویند: “دوستت دارم”.

چنین زبان قدرتمندی اشتیاق را در کسانی که از این کلمات استفاده می کنند به وجود می آورد.

در این روز ولنتاین، عشق خود را به شریک زندگی، خانواده و دوستان خود با هر یک از این عبارات عربی ابراز کنید تا احساس تحسین و محبوبیت برای آنها ایجاد شود.

در زبان عربی برای ابراز علاقه و عشق، مناسبات عاشقانه، روز عشق (روز ولنتاین) می توانید با این عبارات به همدیگر حس خوب دوست داشتن ببخشید.

1. حبيبي (مذكر)، حبيبتي (مؤنث)

حبیبي (مذكر) و حبيبتي (مؤنث) به معنی “عشق من” در زبان عربی است.

این رایج ترین ابراز عشق در زبان عربی است که به دوستان، کودکان و حتی غریبه ها گفته می شود.

پدر و مادرها همیشه از این حرف در انتهای هر جمله استفاده می کنند. این که آیا به بچه های آنها گفته می شود یا به یکدیگر ، کلمه habibi (ti) همیشه شنیده می شود.

2. حياتي، يا حياتي (زندگی من)

حیاتي در زبان عربی به معنای “زندگی من” است ، چیزی که اکثر زوجین به یکدیگر می گویند تا بیان کنند عشق آنها به یکدیگر تا کجا می رسد. این واژه را اغلب می توان در ترانه های عربی در مورد عشق یافت و با گویش لبنانی صحبت کرد.

3. روحي (جان من، روح من)

یافتن نیمه خود یک تجربه جادویی است. این شخصی است که شما واقعاً اعتقاد دارید متعلق به او هستید.

4. عيني

عرب ها تنها افرادی هستند که این ادبیات را درک می کنند. این کلمه مستقیماً به “چشم من” ترجمه شده است و اگرچه ممکن است عاشقانه به نظر نرسد، اما برای عزیزان عرب واقعاً معنای زیادی دارد.

«چشم ها» در جهان عرب ارزشمند و زیبا به حساب می آیند و در شعرها و قصاید بسیار جلوه گری می کند.

5. قلبي (در لهجه شامی و مصری: ألبي)

بدون قلب، شما نمی توانید زندگی کنید یا دوست داشته باشید. در عربی ، قلبي (در لهجه شامی و مصری ق به صورت أ تلفظ می شود. قلبي می شود ألبي) به معنای “قلب من” است و مظهر عشق است. اکثر مردم از albi برای خانواده یا عزیزانشان استفاده می کنند.

6. أمَلي

أملي، به معنی “امید من” برای توصیف مورد مهم دیگری در زندگی شما استفاده می شود که به شما قدرت می بخشد. احساس امید از طرف افرادی که دوستشان دارید.

7. عُمري

از آنجا که یک راه برای گفتن “زندگی من” کافی نیست ، عرب ها همچنین از کلمه omri استفاده می کنند که همچنین به طور مستقیم به “زندگی من” ترجمه می شود ، و البته منظور از آن، “عزیزم” است.

8. بَحْلَم فيك (مذكر)، بحلم فيكي (مؤنث)

هنگامی که عاشق هستید ، معمولاً گفتن جملاتی مانند خواب دیدن یکدیگر معمول است.

9. وَحَشْتني (برای مرد)، وَحَشْتيني (برای زن)

شما می دانید که وقتی به شدت دلتنگ کسی می شوید، عاشق او هستید. وَحَشتيني به معنای “دلم برایت تنگ شده، دلتنگتم” است و عبارتی رایج در گویش مصری برای بیان احساسات نسبت به شخص دیگر است.

10. يا قَمَر (در لهجه شامی و مصری: يا أَمَر)

مقایسه شخصی با ماه یکی از عاشقانه ترین روش های ابراز عشق به زبان عربی است. این نوری است که در یک شب تاریک می درخشد.

‘يا قمر” (Ya amar به شامی و مصری) به معنای “ماه” است و راهی زیبا برای ابراز عشق است.

11. أنا بَحِبَّك (برای مرد)، بَحِبِّك (Ana Bahebak or Ana Bahebik)

آخرین اما مهمترین موارد انا بَحِبَّك (برای مرد) یا انا بَحِبِّك (برای زن) است که به معنی “دوستت دارم” است. این اولین روشی است که اکثر مردم یاد می گیرند چگونه ابراز عشق کنند که می تواند از بسیاری جهات بیان شود، خواه استعاره باشد یا بلاغی.

5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاه‌ها ۲
ارسال دیدگاه جدید